انواع کالاهای تنظیم بازار

آنلاین مارکت با امضای تفاهم نامه با سازمان تعاون روستایی یکی از پلتفرم های توزیع هوشمند کالا های اساسی در کشور شد و هم اکنون برای خدمات هر چه بهتر در استان های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل در تمامی شهرستان ها و روستا های این استان ها شده است .

نحوه ی خرید در سامانه آنلاین مارکت

به گزارش روابط عمومی آنلاین مارکت ، دولت برای تنظیم بازار برخی از کالاها یک سامانه اینترنتی به نام سامانه آنلاین مارکت  ( onlinmarket.com) معرفی کرد که در آن کالاهای اساسی از جمله مرغ منجمد، تخم‌مرغ، شکر، روغن و برنج با قیمت مصوب دولتی عرضه می‌ شود.

متقاضیان می‌ توانند کالای مد نظر خود را از طریق این سامانه سفارش دهند و کالاها در کمتر از ۲۴ ساعت با قیمت مصوب در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد، البته ممکن است در مواردی کالای مدنظر مشتری در این سامانه وجود نداشته باشد و عرضه آن در آن روز تمام شده باشد.

خرید از این سامانه هزینه‌ای بیش از نرخ مصوب برای شهروندان در بر ندارد یعنی افراد تنها باید قیمت نهایی کالا را بپردازند و جز آن هزینه‌ای پرداخت نمی‌ کنند. همچنین محدودیتی برای عرضه در این سامانه وجود ندارد، اما برای جلوگیری از احتکار و دلالی هر شخص سمهیه مصرف سالانه‌ای دارند که تنها بر اساس آن می‌تواند کالا بخرد و تمهیدات لازم برای جلوگیری از شکل گیری دلالی‌های جدید و احتکار از طریق این سامانه در نظر گرفته شده است.

فراد می‌توانند سالانه مقدار مشخصی کالا با قیمت دولتی خریداری کنند و مازاد مصرف خود را باید از بازار و با قیمت آزاد بخرند.

گفتنی است؛ قیمت اعلامی برای همه شهرها یکسان است و نظارت کامل بر این سامانه نیز برای جلوگیری از هرگونه تضییع حق شهروندان از طریق سازمان تعاونی روستایی صورت می گیرد.

براین اساس قیمت مرغ منجمد تنظیم بازاری در سامانه بازرگام کیلویی 20 هزار تومان، قیمت یک شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ۴۳ هزار تومان، قیمت کیسه ۱۰ کیلویی برنج پاکستانی ۲۰۰ هزار تومان و برنج هندی۱۰ کیلویی ۱۸۵ هزار تومان است.

راهنمای خرید کالای اساسی

پس از ورود به سامانه آنلاین مارکت ( www.onlinmarket.com)  استان مد نظر خود را انتخاب میکنید

برای خرید اقلام تنظیم بازاری در سایت آنلاین مارکت ابتدا باید ثبت نام نمایید.

برای ثبت نام در سامانه آنلاین مارکت زیر روی گزینه «ورود به حساب کاربری» کلیک نمایید

در صفحه باز شده بر روی گزینه «ثبت نام» کلیک نمایید

شماره موبایل خود را در کادر مربوطه وارد نمایید.

ثبت نام شما به پایان رسید. برای خرید کالای اساسی بر روی «ادامه» کلیک نمایید

حال کالای مورد نظر را انتخاب کرده روی گزینه «افزودن به سبد کالا» کلیک کنید.

در مرحله بعد در بالای سایت گوشه سمت چپ روی تصویر سبد کلیک کنید و بر روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید. همچنین میتوانید برای خرید دیگر اقلام روی گزینه «ادامه خرید» کلیک کنید و مرحله قبل را دوباره انجام دهید.

پس از آن در صفحه باز شده از روی نقشه آدرس خود را پیدا کنید و سپس در کادرهای مربوطه اطلاعات خود را وارد نموده و روی «بعدی» کلیک کنید.

طلاعات خواسته شده در هر مرحله را به دقت تکمیل نموده و پرداخت را انجام دهید

پس از پرداخت وجه به صورت اینترنتی، سفارش شما ثبت شده و کد سفارش به شماره موبایل  ارسال می شود.

گفتنی است سامانه آنلاین مارکت در سه استان زیر فعالیت میکند

استان آذربایجان غربی

استان آذربایجان شرقی

استان اردبیل

ارسال محصول کمتر از سه ساعت حتی برای دهستان ها نیز میسر می باشد

بازدیدها: 120